Prawo jazdy kat. B

16.02.2023

Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Żarkach serdecznie zaprasza na kurs prawa jazdy kategorii B

Jeśli potrzebujesz samochodu do codziennych dojazdów, pracy czy nauki, to warto rozważyć zdobycie prawa jazdy kategorii B. Przydatne jest to również w przypadku planowania podróży wakacyjnych lub w celu pracy zawodowej jako kierowca.

Zdanie prawa jazdy kategorii B może znacząco zwiększyć nasze możliwości i swobodę przemieszczania się, a także dodać nam pewności siebie i niezależności. Warto też pamiętać, że praktyczne szkolenie jazdy może dać nam bardzo cenne umiejętności, które przydadzą się w życiu nie tylko jako kierowcy, ale również w codziennych sytuacjach na drodze.

O kursie:

Kurs prawa jazdy kategorii B składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej przyszli kierowcy zdobywają wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa na drodze oraz techniki prowadzenia pojazdu. 

Część praktyczna kursu prawa jazdy kategorii B polega na nauce prowadzenia pojazdu pod okiem instruktora nauki jazdy. Przyszli kierowcy uczą się m.in. ruszania, hamowania, zmiany biegów, skręcania, manewrowania i parkowania. Po zakończeniu części praktycznej kursu kierowcy muszą zdać egzamin praktyczny przed komisją egzaminacyjną, aby otrzymać prawo jazdy.

 

Najważniejsze informacje:

Czas trwania: 60 godzin - 30 godzin teoria i 30 godzin nauka jazdy
Cena: 3000 zł/ osoba.

Aby rozpocząć kurs na prawo jazdy należy:

1. Wykonać badania lekarskie u lekarza uprawnionego do przeprowadzania badań kierowców i zdobyć orzeczenie, że nie ma przeciwwskazań, byś został kierowcą.

2. Zrobić odpowiednią fotografię – do prawa jazdy potrzebujesz 3,5x4,5 cm; zdjęcie ma przedstawiać lewy półprofil, z odsłoniętym lewym uchem i bez nakrycia głowy.

3. W  Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego należy zgłosić się po nadanie  numeru PKK– Profilu Kandydata na Kierowcę.

Dodatkowe informacje i zapisy:

Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Żarkach
ul. Sosnowa 2, 42-310 Żarki
tel.: 34 314 82 25
e-mail: zarki@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.zarki.zdz.pl