Kucharz . Trwa nabór, zapraszamy do zapisów!

7.05.2024

Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Żarkach
prowadzi nabór na kurs "Kucharz".

Marzysz o karierze kucharza? Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Żarkach zaprasza Cię do wzięcia udziału w naszym prestiżowym kursie "Kucharz". Ten intensywny program szkoleniowy został stworzony z myślą o pasjonatach kulinariów, którzy pragną posiąść kompleksową wiedzę i umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w branży gastronomicznej.

 

Nasz kurs "Kucharz" został zaprojektowany tak, aby dostarczyć Ci nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności, które są kluczem do osiągnięcia mistrzostwa kulinarnego.

 

Celem kursu jest:

  • Nauczenie uczestników  efektywnego planowania produkcji w kuchni, zarządzania surowcami gastronomicznymi oraz maszynami i urządzeniami gastronomicznymi.

  •  Doskonalenie technik przygotowywania dań podstawowych, dań głównych, przekąsek, ciast, deserów, napojów oraz potraw specjalistycznych.

  • Zdobywanie wiedzy teoretycznej dotyczącej kluczowych aspektów gastronomii, takich jak: organizacja stanowiska pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasady układania jadłospisów czy klasyfikacja żywności.

  •  Zdobycie umiejętności praktycznych w zakresie kalkulacji potraw, planowania jadłospisów dla różnych grup wiekowych, przeprowadzania obróbki wstępnej i cieplnej, a także sporządzania różnorodnych potraw jarskich, półmięsnych, mięsnych, rybnych, deserów oraz przekąsek.

Najwazniejsze informacje:

  • cena - 1400 zł
  • czas trwania - 80 godzin ( 30 godzin teoretycznych + 50 godzin praktycznych)
  • termin realizacji - maj/czerwiec

Absolwent otrzymuje -  zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z Rozporządzeniem MEN
w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych oraz Certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji! Zapisz się już dziś na nasz kurs  i otwórz drzwi do kulinarnych możliwości. W Ośrodku Kształcenia Zawodowego w Żarkach czekamy na Ciebie, gotowi wspólnie z Tobą odkrywać tajniki sztuki kulinarnej!

 

Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Żarkach
ul. Sosnowa 2, 42-310 Żarki
tel.: 34 314 82 25
e-mail:
zarki@zdz.katowice.pl
www:
www.kursy.zarki.zdz.pl

Serdecznie zapraszamy